Właściciele pomp ciepła PCCO MONO doskonale wiedzą, że nie zostawiamy ich na przysłowiowym lodzie. To urządzenia z innowacyjnym zabezpieczeniem przed zamarzaniem AntiFreeze i gwarancją 100%, że w razie ewentualnego problemu, właściciel otrzyma w zamian nowe urządzenie! Dodatkowo pompy ciepła objęte są aż
5-letnim okresem gwarancji bez wymogu płatnych przeglądów! O „święty spokój” zadba znajdujący się również w zakresie dostawy system EKONTROL DIAGNOSTYKA. Dostarcza on automatyczne raporty z pracy pompy ciepła i odpowiednio wcześniej sygnalizuje ewentualne nieprawidłowości, aby nie dopuszczać do powstawania awarii.


Ogrzeje dom minimalnym kosztem
Efektywność energetyczna nawet A+++

Pompy ciepła PCCO MONO osiągają najwyższą klasę efektywności A+++ przy pracy niskotemperaturowej (35°C) oraz A++ przy pracy średniotemperaturowej (55°C), co pozwala na stosowanie w domach nowych i modernizowanych.

Ogrzewanie domu pompą ciepła stanowi najtańszą opcję spośród znanych powszechnie. Koszt eksploatacji jest zależny od wielu czynników, nie tylko charakteru i wielkości budynku, ale też temperatury zewnętrznej i wymaganej wewnątrz domu. Dla nowego domu zbudowanego w standardzie WT 2021 o powierzchni 140 m2, roczny koszt pracy pompy ciepła nie powinien przekraczać 8-10 zł/m2. Dla jeszcze wyższego standardu w tzw. domu pasywnym mniej bo 5-6 zł/m2. W starych budynkach przy braku lub niskim standardzie izolacji cieplnej, koszt może sięgać nawet 18-20 zł/m2. Są to wartości orientacyjne obejmujące koszty ogrzewania domu i podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Standardowym popularnym rozwiązaniem rynkowym dla pomp ciepła typu monoblok, jest ich praca na glikolu lub innym czynniku o obniżonej temperaturze zamarzania. W ten sposób chroni się układ jednostki zewnętrznej przed zamarzaniem na wypadek przerw w zasilaniu energią elektryczną. Zwiększa to jednak o około 2-3 tys. zł koszty i czas montażu, ponieważ wymaga się zastosowania dodatkowego wymiennika ciepła, pompy obiegowej, glikolu i osprzętu. Pompy ciepła Hewalex PCCO MONO mogą pracować bezpośrednio z wodą grzewczą dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu – Modułowi Zabezpieczającemu PZ HX. To zwiększa o około 15-20% efektywność pracy i tym samym obniża koszty eksploatacyjne.

Klasa efektywności pompy ciepła wpływa bardzo często na poziom dofinansowania z programów wspierania inwestycji ekologicznych. Przykładowo w programie Czyste Powietrze (stan na 07.2021) pompa ciepła o klasie efektywności A++ może liczyć na wsparcie do 45% kosztów inwestycji, podczas gdy przy klasie A+ mniej bo do 30%. Pompy ciepła PCCO MONO cechują się klasą A++ dla temperatury zasilania 55°C i najwyższą A+++ dla 35°C.